Śladami Mistrza

Program Szkoły Biblijnego Uczniostwa

Moduł 1
“Śladami Mistrza – Bądź WspółTowarzyszem podróży” składa się z ośmiu warsztatów. Każdy z nich omawiany będzie w oparciu o pracę nad tekstem biblijnym i praktyczne zastosowania z niego wynikające.

Perspektywa – Jest fundamentem. Ustawia oczekiwania, odnosi się do aktualnej rzeczywistości i kształtuje nasze podejście do ewangelizacji. Kluczowa idea: istnieją sposoby odpowiedniego angażowania innych w znaczące rozmowy o Ewangelii, które pozwalają radzić sobie z kulturowym oporem i współczesnymi barierami. Musimy rozmawiać ze zrozumieniem, cierpliwością i mądrością.

Modlitwa – Nadzwyczajna modlitwa jest priorytetem wynikającym z pełni miłości do innych. Całkowita, nieustanna i obejmująca wszystkie aspekty życia, modlitwa musi być w centrum tego, co robimy, abyśmy mogli doświadczyć trwałych rezultatów.

Rozmowy – Przez całe życie Jezus dokonywał cudów i modlił się o ludzi, dzieląc się miłością Boga z nimi, ale to nie były Jego jedyne sposoby służenia innym. Niektóre z Jego najbardziej znaczących spotkań wynikały z rozmów, które inicjował.

Adresowanie potrzeb – Budowanie zdrowych relacji wiąże się z troską o całą osobę. Obejmuje to duchowe, fizyczne, emocjonalne, relacyjne i finansowe potrzeby. Modlitwa i pomoc są kluczowe.

Sztuka Słuchania – Słuchanie i prawdziwe rozumienie pomagają prowadzić rozmowy na duchowe tematy. Ludzie już są na duchowej drodze. Mamy możliwość przyłączenia się do nich i odegrania roli w dziele, którego Bóg już dokonuje w ich życiu. Ten moduł buduje pewność w inicjowaniu rozmów o duchowych sprawach, dzięki wykorzystaniu prostych umiejętności i narzędzi.

Twoja Historia – Twoja historia to piękny obraz tego, kim jest Bóg i jak Jego miłość zmienia życie. To pomoże Ci przedstawiać swoją historię tak, by inni zostali przyciągnięci do naszego kochającego Ojca Niebieskiego.

Boża Historia – Opowieść o Bogu jest głównym tematem Biblii. Jeśli znasz sposoby prezentowania tej historii, Dobrej Nowiny, łatwiej się nią  dzielić z innymi z wrażliwością i w pełen miłości sposób.

Narzędzia – Praktyczne szkolenia, interakcje i doświadczenia z efektywnymi strategiami i narzędziami ewangelizacyjnymi, takimi jak: Twoja Historia, Soularium, EveryPerson.com, aplikacja JESUS Film, Story of the Soul i wiele innych.

Napisz do nas, a skontaktujemy się z Tobą

Regulamin Szkoły Biblijnego Uczniostwa